3 min.22 sausio 2021

DigiD - Kas tai?

Tikėtina, kad girdėjote apie „DigiD“[1], tačiau neįsivaizduojate, kas tai yra? „DigiD“ – tai yra jūsų skaitmeninė tapatybė (būdas patvirtinti savo tapatybę internete). Veikimo principas labai panašus į Lietuvoje naudojamo elektroninio parašo.

Apsilankius valstybinėje įstaigoje, jūsų tapatybė nustatoma pateikiant asmens tapatybės kortelę, pasą ar vairuotojo pažymėjimą. Kai užsiregistruosite „DigiD“, jūsų paskyra bus susieta su jūsų BSN numeriu ir kita informacija apie jus, bei gausite prieigą prie daugybės Nyderlandų valstybinių svetainių.

„DigiD“ gavimo procesas yra labai paprastas[2]. Pagrindinė „DigiD“ svetainė yra labai naudinga, ją galima rasti olandų ir anglų kalbomis, joje yra daugybė DUK, atsakančių į visus jūsų klausimus, ir paprastos instrukcijos, kaip gauti „DigiD“.[3]

DigiD: turint registraciją ir be jos

Turint registraciją Nyderlanduose, „DigiD“ procesas labai paprastas. Užsiregistravus jų svetainėje, gausite laišką į namus su aktyvacijos kodu.

Jei registracijos neturite, užklausa yra tokia pati, tačiau aktyvacijos kodą turėsite pasiimti iš artimiausio „DigiD“ padalinio.

Saugumas:

Jūsų asmeninė informacija yra konfidenciali. Niekas negali paprašyti jūsų vartotojo vardo, slaptažodžio ar aktyvavimo kodo - nei el. paštu, nei telefonu, nei kitu būdu. Jūsų „DigiD“ sudaro jūsų pasirinktas vartotojo vardas ir slaptažodis.

Naudojantis „DigiD“ išlikti budriam taip pat svarbu, kaip naudojantis kreditinėmis / banko kortelėmis bei dalijantis informacija apie jas. Norėdami gauti papildomos apsaugos, galite kreiptis į „DigiD“ dėl papildomo patvirtinimo žingsnio SMS žinute ar programėle. Kai kurios organizacijos reikalauja papildomo SMS patvirtinimo.

Svarbi pastaba: jei nustatote patvirtinimą SMS, turite laukti tris dienas, kol aktyvinimo kodas bus išsiųstas paštu. Tad, jei pageidaujate pradėti naudotis „DigiD“ nedelsiant ir SMS patvirtinimo kodo nereikalaujama atliekant pirmąją užduotį – šį žingsnį galite praleisti ir pridėti jį vėliau.

Kas priima „DigiD“?

Organizacijų, kuriose galite naudoti „DigiD“, sąrašas ilgas - tai bankai, sveikatos priežiūros organizacijos, pensijų fondai, savivaldybės, teismai ir daugelis kitų. Taip pat „DigiD“ pagalba galite kreiptis dėl studijų, mokesčių grąžinimo ar net pareiškimo policijai.

Su „DigiD“ galite lengvai atlikti keletą užduočių neišėję iš savo namų, pavyzdžiui: galima kreiptis į SVB arba „Sociale Verzekeringsbank“ (socialinio draudimo banką), kad patikrintumėte, kiek gausite kinderbijslag (vaiko pašalpa) bei kada ji bus mokama. Taip pat galite gauti ir pateikti mokesčių deklaracijas „Belastingdienst“ (mokesčių inspekcijai). Jų internetinė svetainė taip pat leidžia pakeisti banko sąskaitą, kurią norėtumėte naudoti grąžinant mokesčius.

„DigiD“  pagalba galite patikrinti sąskaitas už vandenį ir mokesčius naudodami „Waternet“. Galite prisijungti prie UWV arba Uitvoeringsorgaan Werknemers Verzekeringen (socialinio draudimo agentūra), kad užsiregistruotumėte dėl bedarbio / nedarbingumo atostogų išmokų. Galite kreiptis dėl išrašo iš savivaldybės asmeninių įrašų duomenų bazės per savo savivaldybės svetainę. Svarbu paminėti, jog galite įgalioti kitus naudoti jūsų „DigiD“ nesidalinant savo prisijungimo kodais, pavyzdžiui, advokatus arba buhalterius.

Šiuo metu itin aktualiu - Koronos viruso - klausimu „DigiD“ taip pat gali būti naudingas. Jo pagalba galima užsiregistruoti atlikti nemokamą Koronos viruso testą, bei sužinoti testo atsakymą.

Užsiregistruokite „DigiD“, kad galėtumėte juo patogiai naudotis namuose, skaitmeniniu būdu, ir patys namuose pasirūpinsite reikalingais dokumentais.

 


Šis tinklaraštis parengtas remiantis žemiau išvardinta informacija:

[1] https://www.digid.nl/en/what-is-digid/

[2] https://www.iamexpat.nl/expat-info/official-issues/digid-netherlands

[3] https://digid.nl/aanvragen

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Kaip susikurti gyvenimo aprašymą? (CV)

3 min.27 kovo 2023

Informacija apie algalapius ir jų išmokėjimą

2 min.15 kovo 2023

Banko sąskaitos atidarymas Nyderlanduose

3 min.3 rugsėjo 2021