2 min.2 kovo 2021

Gimdymas Nyderlanduose

Jūs laukiatės? Sveikiname! Taigi, ko galite tikėtis iš Nyderlandų sveikatos apsaugos sistemos? Kaip vyksta nėštumo bei ką tik pagimdžiusios motinos priežiūra Nyderlanduose?

Nėščiosios priežiūra Nyderlanduose

Sužinojusi, kad laukiatės, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris nukreips jus pas akušerę / akušerį. Paprastai nėščios moterys Nyderlanduose pirmąją nėštumo pusę lankosi pas akušerę / akušerį kas keturias savaites. Vėliau vizitų skaičius auga.

Kalbant apie ultragarsą, Nyderlandų sveikatos draudimo bendrovės paprastai kompensuoja tik du iš jų. Pirmojo ultragarso galite tikėtis apie 10-ąją nėštumo savaitę (termijnecho), o antrojo - maždaug apie 20 savaitę (20-wekenecho).

Kur gimdyti Nyderlanduose?

Ilgą laiką gimdymas namuose Nyderlanduose buvo populiarus pasirinkimas. Tačiau gimdančių namuose moterų skaičius nuolat mažėja. Be gimdymo namuose, taip pat galite pasirinkti gimdyti gimdymo centre ar ligoninėje. Tik jūs nuspręsite, kuris gimdymo variantas jums labiausiai tiks.

Ko galiu tikėtis iš pogimdyvinės priežiūros Nyderlanduose?

Nyderlandai labai didžiuojasi savo pogimdyvinės priežiūros sistema. Pogimdyvinė priežiūra čia vadinama kraamzorg. Kraamzorg slaugytoja kasdien tikrina jūsų ir kūdikio sveikatą, be to, ji rūpinasi pagrindiniu namų tvarkymu bei maisto gaminimu.

Teisiškai jūs turite teisę į mažiausiai 24 valandas ir ne daugiau kaip 80 valandų kraamzorg paslaugų, priklausomai nuo jūsų pasirinkto sveikatos draudimo.

Gimimo registravimas Nyderlanduose

Po gimdymo turėsite užregistruoti savo vaiką vietos savivaldybėje. Tai turite padaryti per tris dienas nuo vaiko gimimo. Tada jūsų vaikui bus išrašytas gimimo liudijimas. Jei Lietuvos Respublikos piliečiui užsienyje gimė vaikas, pagal galiojančius teisės aktus jo gimimas privalo būti įtrauktas į apskaitą Lietuvoje.[1] Tą galima padaryti LR ambasadoje Nyderlanduose.

Motinystės ir tėvystės atostogos Nyderlanduose

Jei turite darbą Nyderlanduose ir tuo metu pastojate, jūs teisiškai turite teisę į mažiausiai 16 savaičių mokamų motinystės atostogų (6 savaitės iki gimdymo (zwangerschapsverlof), 10 savaičių po gimdymo (bevallingsverlof))[2]. Ką tik pagimdžiusių motinų partneriai teisiškai turi teisę į vieną darbo savaitę apmokamų atostogų (geboorteverlof). Pavyzdys: jei partneris dirba 6 valandas per dieną 5 dienas per savaitę, jis gaus 30 valandų mokamų atostogų (5x6).

Nuo 2020 m. liepos 1 d. gimdyvių partneriai gali gauti papildomas 5 savaites neapmokamų atostogų (aanvullend geboorteverlof).

 


Šis tinklaraštis parengtas remiantis žemiau išvardinta informacija:

[1] https://nl.mfa.lt/nl/lt/konsuline-informacija/aktualiausia-informacija/civiline-metrikacija/vaiko-gimimo-apskaitymas

[2] https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/zwangerschapsverlof-en-bevallingsverlof/vraag-en-antwoord/hoe-lang-duurt-zwangerschapsverlof-en-bevallingsverlof

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Kaip susikurti gyvenimo aprašymą? (CV)

3 min.27 kovo 2023

Informacija apie algalapius ir jų išmokėjimą

2 min.15 kovo 2023

Banko sąskaitos atidarymas Nyderlanduose

3 min.3 rugsėjo 2021