3 min.24 birželio 2020

Ką jums gali pasiūlyti Nyderlandų laikinojo įdarbinimo agentūra?

Nyderlanduose auga užsienio laikinųjų agentūrų darbuotojų paklausa. Daugiau nei pusė visų Nyderlandų gyventojų mano, kad darbuotojai migrantai daro teigiamą įtaką ekonomikai. Tai yra kur kas daugiau nei 2019 m. gruodžio mėnesį, kai taip manė tik 30%. Tai pozityvus pokytis, turint omenyje, kad laikinieji užsienio darbuotojai ilgus dešimtmečius buvo būtini Nyderlandų visuomenei. Jie dažniausiai dirba logistikos, gamybos, inžinerijos ir statybos sektoriuose, kurie palaiko Nyderlandų ekonomiką tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygiu. Tad užsienio darbuotojų poreikis visuomet yra aktualus.

Jūs, kaip laikinasis darbuotojas, esate įdarbintas laikinojo įdarbinimo agentūroje ir dirbate agentūros klientams, kuriems reikalingi atitinkamus įgūdžius turintys darbuotojai. Tai gali būti įgūdžiai, kuriuos jau turite arba kuriuos galite įgyti per trumpą laiką. Kai kurios įdarbinimo agentūros net turi savo mokymo centrus, skirtus apmokyti laikinuosius darbuotojus. Jei jūs nesate Nyderlandų pilietis, tačiau norite dirbti ir gyventi Nyderlanduose, turite žinoti keletą svarbių dalykų. Žemiau straipsnyje mes bandysime jums papasakoti, ko galite tikėtis iš Nyderlandų laikinojo įdarbinimo agentūros.

Darbo paieškos

Tarkime, kad stambiam statybos rangovui nepavyksta rasti dailidės Nyderlanduose. Tuomet gali būti nutarta bendradarbiauti su laikinojo įdarbinimo agentūra, kuri įsipareigoja surasti laikinąjį darbuotoją užsienyje. Idealiu atveju laikinojo įdarbinimo agentūra turi daugybę įdarbinimo biurų skirtingose ​​šalyse. Tarkime, jūs esate dailidė bei planuojate dirbti Nyderlanduose, tad užsukate į savo šalyje esantį įdarbinimo biurą. Įdarbinimo biure jūs galite asmeniškai pabendrauti dėl jus dominančio darbo su atsakingais biuro darbuotojais. Taip pat jūs galite tiesiogiai internetu pabendrauti su Nyderlanduose įsikūrusios pagrindinės įdarbinimo agentūros darbuotojais. Galiausiai, jums bus patarta, kokių dokumentų reikės norint pradėti darbą Nyderlanduose.

Kelionė į Nyderlandus

Sutarę dėl savo naujo darbo pradžios datos, galite pradėti planuoti savo kelionę į Nyderlandus. Nyderlanduose jūs galite pats ieškotis gyvenamosios vietos arba tuo pasirūpins įdarbinimo agentūra. Pirmosiomis dienomis Nyderlanduose jums teks daug bendrauti su įdarbinimo agentūros darbuotojais, iš kurių jūs sužinosite visą informaciją, kurios prireiks sėkmingai darbo pradžiai.

Gyvenamoji vieta

Jei privati ​​įdarbinimo agentūra nusprendžia siūlyti būstą, šis būstas turi atitikti specialius būstui keliamus reikalavimus. Būstus Nyderlanduose tikrina speciali įstaiga SNF (Stichting Normering Flexwonen). Būsto tikrinimo metu atkreipiamas dėmesys į gyvenamąjį plotą bei privatumą, sanitarinius mazgus, saugumą, higieną ir priešgaisrinę saugą. Įdarbinimo agentūra stengiasi, kad jūsų būstas būtų kuo jaukesnis.

Naujai atvykę į jums paskirtą būstą, turėtumėte rasti “Sutikimo paketą” su gardėsiais arba brošiūrą apie olandų kalbą ir kultūrą.

COVID-19

Nyderlandų laikinojo įdarbinimo agentūros privalo užtikrinti tokias sąlygas, kad laikinieji darbuotojai galėtų ir toliau saugiai dirbti bei gyventi koronos krizės metu. Atsakomybė tenka tiek darbdaviui (laikinojo įdarbinimo agentūrai), tiek samdytojui (įmonei, kurioje dirbate), tiek pačiam darbuotojui. Pavyzdžiui, darbdavys ir samdančioji įmonė privalo užtikrinti, kad kiekvieno darbuotojo darbo vieta atitiktų RIVM (Nacionalinio visuomenės sveikatos ir aplinkos instituto) ir darbuotojų sveikatos ir saugos gaires. Be to, samdančioji įmonė (kartais laikinojo įdarbinimo agentūra) ir gyventojai (laikinieji darbuotojai) turi kartu užtikrinti optimalią higieną namuose. Jei turite papildomų klausimų apie gaires, susijusias su COVID-19, susisiekite su laikinojo įdarbinimo agentūra arba paprašykite jų įmonėje, kurioje dirbate ar dirbsite.

Ketinate dirbti Nyderlanduose? Tuomet peržiūrėkite laisvų darbo vietų sąrašą arba rašykite el. paštu lietuva@covebo.nl. Jei dar turite papildomų klausimų, susisiekite su mumis.

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Kaip susikurti gyvenimo aprašymą? (CV)

3 min.27 kovo 2023

Informacija apie algalapius ir jų išmokėjimą

2 min.15 kovo 2023

Banko sąskaitos atidarymas Nyderlanduose

3 min.3 rugsėjo 2021