2 min.4 gegužės 2020

Nyderlandų šventė - Laisvės diena gegužės 5 d.

Išsivadavimo diena yra valstybinė Nyderlandų šventė. Bet ką tiksliai švęsime mes Nyderlandai gegužės 5 dieną? Mes švenčiame vokiečių okupacijos  išvadavimą (1940–1945). Olandija buvo išlaisvinta antrojo pasaulinio karo pabaigoje 1945 m., kai anglų, amerikiečių, kanadiečių ir lenkų armija (sąjungininkai) kirto didžiąsias upes (Žemutinį Reiną, Leką, Waalą, Mervede ir Meuse) ir sugebėjo įveikti vokiečių gynybą.

Koronos krizės metu

Dėl koronos krizės, gegužės 5 d. Nyderlandai taip pat apriboti išreikšti laisvės, demokratijos ir žmogaus teisių vertęs svarbą . 2020 m. šventė skirta „75 metai laisvės“ atminimui. Paprastai sakant visoje šalyje buvo suorganizuoti festivaliai (Zwolle, Haarlem, Amsterdam, Groningen ir Rotterdam) tačiau dėl koronos viruso šiemet renginai atšaukti. Vietojeatšauktų renginių Olandijos televizijoje, NPO 1, 20:35 val., bus transliuojama speciali išlaisvinimo laida. Laidoje pamatysite svarbiausius praeities išsivadavimo festivalius ir matysite garsių Nyderlandų teatro artistų pasirodymus.

Mirusių karuose atminimo diena

Gegužės 4 d. Nyderlandai mini antrojo pasaulinio karo aukas. Žmonės dvi minutes tyli, nuo 20:00 iki 20:02. Nacionalinis minėjimas vyksta Dam aikštėje Amsterdame ir yra tiesiogiai transliuojamas Olandijos televizijoje per NOS nuo 19 val. Po ceremonijos bus transliuojama programa „Theatre na de Dam“. Šioje programoje žinomi Olandijos teatro artistai pasakoja ir dainuoja apie mirusiųjų minėjimą. Minimos ne tik antrojo pasaulinio karo aukos, bet ir visos kitos Olandijos karo aukos nuo 1961 m.

Valstybės vėliavos iškėlimas

Gegužės 5 d.,  Išvadavimo dienos metu Nyderlanduose vėliavos viršuje kabo nuo saulėtekio iki saulėlydžio. Šventei naudojama vėliava yra olandų trispalvė. Gegužės 4 d., per nacionalinę atminimo dieną, vėliava turėtų kabėti prie pusės stiebo nuo 18:00 iki saulėlydžio.

Norite sužinoti daugiau apie valstybines šventes Nyderlanduose? Pavyzdžiui, Nyderlanduose mes švenčiame Velykas ir Karalių dieną.

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Prekybos centrai Nyderlanduose

2 min.7 birželio 2024

Marihuanos ir alkoholio pirkimas bei vartojimas Nyderlanduose -  ką reikia žinoti? Mitai ir faktai.

3 min.12 balandžio 2024

Olandijos dviračių kultūra

3 min.1 lapkričio 2023