2 min.26 spalio 2020

Privalomas sveikatos draudimas (PSD). Kaip išvengti skolų Sodrai?

Išvykus iš šalies ilgesniam laikui ir nedeklaravus išvykimo bei nemokant PSD įmokų savarankiškai, Sodroje ima kauptis skola tolygi neapmokėtai įmokų sumai. Tokiu atveju, asmuo turintis skolą  ir norintis ją anuliuoti, privalo pateikti dokumentus, įrodančius, kad buvo draustas (-a) kitoje šalyje. Tinka bet kuri iš šių formų: E104, E106, S1, išduotos kompetentingos įstaigos ir patvirtinančios asmens socialinį draudimą Nyderlanduose.

E104 pažyma nurodo laikotarpius, nuo kada iki kada darbuotojas buvo draustas užsienio valstybėje (tai reiškia, kad būtent ši pažyma jums reikalinga jei darbo santykiai yra nutraukti).

E106/ S1 pažymose nurodoma draudimo pradžios data bei faktas, jog žmogus iki šiol yra draustas (pabaigos datos nėra).

Kuo gali padėti Covebo?

Kiekvienas Covebo dirbantis darbuotojas privalo turėti sveikatos draudimą. Covebo jums gali pasiūlyti kolektyvinį draudimą, tačiau galite apsidrausti ir pats.

Turint asmeninį sveikatos draudimą, galima užsisakyti vieną iš išvardintų formų, prisijungus prie savo asmeninio draudimo paskyros. Procedūra ir užsakymo būdas gali skirtis priklausomai nuo pasirinktos draudimo kompanijos.

Renkantis Covebo kolektyvinį draudimą, formas jums užsakys Covebo atstovas. Jums tereikia išsiųsti el. laišką savo kontaktiniam asmeniui (koordinatoriui) su prašymu užsakyti E104, E106 ar S1 formas. Formos gavimo laikas gali užtrukti iki keturių savaičių, priklausomai nuo institucijų užimtumo.

Kaip pateikti dokumentus Sodrai?

Dokumentus Sodrai galima pateikti šiais būdais:

  • grįžus į Lietuvą ir atvykus į bet kurį Sodros skyrių;
  • elektroniniu paštu panevezys@sodra.lt atsiuntus pasirašytą ir nuskenuotą prašymą bei nuskenuotus dokumentus. Originalų pateikti nereikia. Prašymo formą rasite ČIA;
  • asmeninėje Sodros paskyroje, adresu sodra.lt pateikus laisvos formos prašymą (Naujas prašymas > Kiti > GPK1.2, Prašymas; adresatu reikia pasirinkti Panevėžio skyrių) bei prisegus prie jo nuskenuotus dokumentus. Originalų pateikti nereikia, tačiau dokumentus pateikiant šiuo būdu, reikia turėti galimybę prisijungti prie Lietuvoje veikiančio banko elektroninės bankininkystės sistemos arba turėti elektroninį parašą.

Dar daugiau naudingos informacijos ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus rasite adresu www.sodra.lt/emigrantams. Iškilus klausimų taip pat galite kreiptis į Sodros informacijos centrą telefonu +370 5 250 0883 arba elektroniniu paštu info@sodra.lt.

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Kaip susikurti gyvenimo aprašymą? (CV)

3 min.27 kovo 2023

Informacija apie algalapius ir jų išmokėjimą

2 min.15 kovo 2023

Banko sąskaitos atidarymas Nyderlanduose

3 min.3 rugsėjo 2021