2 min.7 balandžio 2020

Šv. Velykos Nyderlanduose

Jei esate užsienietis, pavyzdžiui, vengras, lenkas, ispanas ar lietuvis ir t.t. bei gyvenate Nyderlanduose, greičiausiai kasdien susiduriate su kultūriniais skirtumais. Prie kai kurių skirtumų greitai priprantama, tačiau kiti ir toliau jus gali stebinti. Skirtis gali ir švenčių tradicijos, pavyzdžiui, šv. Velykų šventimas. Mes jums papasakosime apie du išskirtinius. Nyderlandų velykinius papročius ir apie tai, ką galite nuveikti per Velykas Koronos metu.

Velykų laužai

Ar esate kada nors šventęs Velykas Nyderlanduose? Tuomet galbūt pastebėjote pilkus dūmus, lyg bandančius pasiekti dangų. Nyderlanduose, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, tradiciškai kuriami Velykų laužai. Šis ypatingas reginys organizuojamas tokiose provincijose kaip Drentė, Groningenas, Overeiselis, Tventė ir Fryzija. Kiekviena provincija turi savo papročius. Gali skirtis diena, kada laužai kuriami bei jiems užkurti naudojamos medžiagos. Mažame Espelo miestelyje, Overeiselio provincijoje, buvo užkurtas didžiausias Velykų laužas pasaulyje, kuris siekė beveik 27 metrus!

Velykų priešpiečiai

Olandai mėgaujasi skaniais velykiniais priešpiečiais kartu su šeima ir/arba draugais. Ant stalo atnešamas šampanas, sūriai, virti kiaušiniai, įvairios salotos ir, žinoma, velykinė duona. Taip pat galite išbandyti žydišką delikatesą „Matsoh“, kuris pagardins jūsų velykinius priešpiečius.

Deja, dėl priemonių, susijusių su Korona, negalime švęsti Velykų didelėmis grupėmis, todėl šiais metais buvo atšaukta daugybė Velykų laužų.

Tačiau yra ir kitų veiklų, kuriomis mes galime užsiimti per Velykas, neprarasdami šventinės nuotaikos.

1. Šokoladinių kiaušinių paieška
Velykos vaikystėje olandams dažniausiai asocijuojasi su Velykinių kiaušinių paieška. Dažniausiai kiaušiniai slepiami sode ar namuose. Pagaminkite mažus lizdelius ir pridėkite į juos šokoladinių kiaušinių ar saldainių. Vaikai labai apsidžiaugia atradę kiaušinių slaptavietes!

2. Kiaušinių dažymas
Buvimas namuose suteikia erdvės kūrybinei veiklai. Galime išbandyti naujus dalykus ar atgaivinti senus papročius, pavyzdžiui, kiaušinių dažymą! Kiaušinius galite dažyti įvairiais būdais bei priemonėmis: maistiniais dažais, vaško kreidutėmis, blizgučiais, taip pat galite apklijuoti juos lipdukais ar kaspinėliais. Jei norite spalvinti kiaušinius popieriuje, atsisiųskite šį spalvinimo puslapį iš „Covebo“.

3. Marcipanų ruošimas
Jei norite saldžių Velykų, marcipanai gali būti puiki idėja! Įsigykite oranžinių ir žalių maistinių dažų bei marcipano gabaliukų bei suformuokite iš jų morką Velykiniam zuikučiui. Arba papuoškite tortą savo sukurtomis marcipano figūromis. Su Šv. Velykomis jus visus!

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Prekybos centrai Nyderlanduose

2 min.7 birželio 2024

Marihuanos ir alkoholio pirkimas bei vartojimas Nyderlanduose -  ką reikia žinoti? Mitai ir faktai.

3 min.12 balandžio 2024

Olandijos dviračių kultūra

3 min.1 lapkričio 2023