3 min.21 gruodžio 2020

Teistumo (neteistumo) pažyma Lietuvoje ir Nyderlanduose. Ką būtina žinoti?

 

Kas yra teistumo (neteistumo) pažyma?

Tai yra dokumentas, kuris įrodo, jog nesate teistas asmuo. Kai kurios kompanijos ar darbdaviai nori įsitikinti, jog nesate teistas asmuo, todėl ir Covebo gali prašyti pateikti šią pažymą įsidarbinant. Nyderlanduose ši forma yra vadinama VOG (Verklaring Omtrent het Gedrag).

Kaip užsisakyti teistumo (neteistumo) pažymą?

Šią pažymą galima užsisakyti tiek Lietuvoje, tiek Nyderlanduose. Covebo atstovas (-ė) jums tiksliai nurodys, kuri pažyma jums bus reikalinga.

Lietuviška:

Šią pažymą užsakyti elektroniniu būdu internetu gali pareiškėjai, elektroninės bankininkystės arba elektroninio parašo sistemos naudotojai, atlikę asmens tapatybės nustatymo procedūrą (identifikavimą) šioje sistemoje.[1] Teistumo (neteistumo) pažymą galima užsakyti internetu elektroninės valdžios portale. Nuorodą rasite ČIA. Neturint lietuviško banko internetinės bankininkystės arba elektroninio parašo bei neturint galimybės jų gauti, savo identifikaciją galima taip pat atlikti per „Paysera“ programėlę.[2]

Taip pat dėl šios pažymos išdavimo Lietuvos Respublikos piliečiai gali kreiptis per Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.[3] Plačiau apie įkainius bei suteikimo trukmę galite pasiskaityti ČIA.

Olandiška:

Užklausą dėl VOG galima pateikti raštu arba skaitmeniniu būdu.[4] Covebo atstovas (-ė) nurodo, kurį būdą reiktų rinktis kiekvienoje individualioje situacijoje.Jei ketinate kreiptis dėl VOG skaitmeniniu būdu, tuomet Covebo atstovas (-ė) paruoš jums VOG užklausą internete. Tada iš patikrinimo institucijos „Justis“ gausite el. laišką su užklausos kodu. Naudodamiesi šiuo kodu galite prisijungti, patikrinti išsamią paraiškos informaciją ir sumokėti už užklausą.

Norint sėkmingai užpildyti paraišką skaitmeniniu būdu, jums reikės „DigiD“, „iDEAL“ ir galiojančio el. pašto adreso. Skaitmeninės VOG užklausos kaina yra apie 34 eurus.Jei renkatės užklausą raštu, tuomet paraiška turi būti pateikta raštu savivaldybei, kurioje esate registruotas. Jums reikalingą paraiškos formą gausite iš Covebo (ar kompanijos, kuri prašo VOG).  Rašytinės paraiškos per savivaldybę kaina yra apie 42 eurus.

Svarbu: neturint registracijos

Negalite užsisakyti pažymos, nes neturite registracijos? Tai ne problema. Jei jūsų nėra asmeninių įrašų duomenų bazėje (BRP) ir neturite Olandijos pašto adreso arba jei neturite nuolatinės gyvenamosios vietos, dėl VOG turite kreiptis tiesiogiai el. paštu.Paraiškos formą su visais susijusiais priedais vienu el. laišku išsiųskite adresu: vog.np.rni@justis.nl

Plačiau apie tai galite skaityti bei rasti paraiškos formą su priedais ČIA. VOG visada gausite paštu gyvenamosios vietos adresu, kurį nurodote programoje. Net jei paraišką pateikėte internetu, VOG gausite paštu. Pažyma bus siunčiama asmeniškai jums, o ne darbdaviui, ir gausite ją per 1-4 savaites.

 


Šis tinklaraštis parengtas pagal žemiau išvardintą informaciją:

[1] https://www.ird.lt/registro-pazymos-ar-israso-uzsakymas-gyventojams/

[2] https://www.paysera.lt/v2/lt-LT/mobili-programele-paysera

[3] https://keliauk.urm.lt/lt/gyvenantiems-uzsienyje/konsulines-funkcijos-lietuvos-pilieciams/konsuliniu-pazymu-isdavimas

[4] https://www.justis.nl/producten/vog/aanvragen/index.aspx

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Kaip susikurti gyvenimo aprašymą? (CV)

3 min.27 kovo 2023

Informacija apie algalapius ir jų išmokėjimą

2 min.15 kovo 2023

Banko sąskaitos atidarymas Nyderlanduose

3 min.3 rugsėjo 2021