Dažnai užduodami klausimai

 • Kokių dokumentų jums reikia?​

Nyderlandai yra Europos Sąjungos šalis, todėl jums nereikia specialaus leidimo dirbti. Atvykstant jums reikia su savimi turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą, vairuotojo pažymėjimą. Jei prireiktų mokesčių mokėtojo kortelės ar kitų dokumentų, tuomet fotokopijos turėtų pakakti.

Labai svarbu, kad jūsų tapatybę patvirtinantys dokumentai būtų galiojantys ir geros būklės. Nyderlandų valdžios institucijos gali atmesti sugadintus, pasibaigusio galiojimo, neįskaitomus asmens dokumentus!

 • Kokių pažymėjimų jums reikia?​

Kalbant apie profesinės kvalifikacijos pažymėjimus, fotokopijos turėtų pakakti, tačiau, pavyzdžiui, suvirinimo testai ir sertifikatai turėtų būti originalūs. Jei esate išlaikę darbo saugos egzaminą VCA / SCC, turėkite su savimi pažymėjimą ir kortelę. Jei neturite galimybės pateikti šių dokumentų, tuomet atsiųskite mums savo pažymėjimo numerį.

 • Kokius daiktus turėti su savimi atvykstant?​

Butai yra pilnai įrengti ir paruošti gyventi. Mes duodame pagalves, užklotus bei patalynę, virtuvės reikmenis. Tualeto reikmenimis, rankšluosčiais bei sezoniniais drabužiais turite pasirūpinti patys.
Jei neturite darbo saugos batų, Covebo juos jums parūpins, nes dirbant šie batai yra privalomi.
Pabandykite pagalvoti apie viską, įsitikinkite, kad turėsite ką paskaityti ir atsivešite iš namų tuos daiktus, kurių čia nėra.
Jei ketinate atvykti lėktuvu, atidžiai perskaitykite daiktų, kurie gali būti vežami lėktuve, sąrašą, atkreipkite dėmesį į jūsų bagažo matmenis ir svorį. Pagalbą rasite čia.

 • Kaip atvykti į Nyderlandus?

Vykti į Nyderlandus galima keliais būdais: autobusu, lėktuvu ir keleivių pervežimo įmonių pagalba. Visais atvejais už tai susimokėti turėsite patys. Atvykimas ir persikėlimas į butą paprastai vyksta savaitgaliais. Mūsų darbuotojai dažniausiai vyksta su keleivių pervežimo įmonių pagalba, nes jos pristato tiesiai į gyvenamąją vietą.

 • Lėktuvu​

„Wizzair“ ir „AirBaltic“ avialinijos vykdo reguliarius skrydžius tarp Lietuvos ir Nyderlandų, o tai užtikrina pigų ir greitą keliavimo būdą. Tiems, kurie skrenda lėktuvu, nuvykti į apgyvendinimo vietą taip pat nėra sudėtinga, kadangi Nyderlanduose yra gerai išvystytas geležinkelių tinklas. Iš Eindhoveno oro uosto į geležinkelio stotį autobusas vyksta kas 30 minučių. Kelionė trunka 20 minučių. Iš Eindhoveno geležinkelio stoties galėsite nuvykti į jums reikiamus miestus. Autobusų tvarkaraščius ir autobusų stotelių vietas rasite čia.

Pagalbą, kaip vykti traukiniais, rasite čia.

Jei vykstate traukiniais, mes rekomenduojame parsisiųsti specialią programėlę. Ji yra olandų kalba, tačiau labai paprasta ir nesudėtinga. Parsisiųsti „Reisplanner“ programą čia!

Prieš vykstant verta pasitikrinti autobusų, traukinių stoties, biuro bei apgyvendinimo vietą Google žemėlapyje. Tai padės lengviau susiorientuoti atvykus.

 • Autobusu

Galite pasirinkti keliauti su „Ecolines“, tarptautines autobusų paslaugas teikiančia įmone. Kelionė trunka apie vieną parą, tad atsižvelkite į tai planuodami savo laiką bei kelionę.

 • Ko reikia darbui?​

Darbui Nyderlanduose reikalingas BSN  (socialinio draudimo numeris), be kurio teisėtas įdarbinimas neįmanomas. Mes padėsime jums šį numerį įsigyti. Dėl didelio vietinės valdžios užimtumo tai gali užtrukti iki keleto dienų. Saugokite išduotą oficialų dokumentą! Jis išduodamas nemokamai, tačiau jo pakeitimo išlaidos pametus jums kainuos 80 eurų.

Kai tik gausite BSN numerį, mes padėsime jums atsidaryti banko sąskaitą. Tam jums reikia olandiško telefono numerio ir BSN numerio. Nedelsiant gausite laikinąją kortelę, kurią galėsite naudoti iškart. Paprastai viskas parengiama per vieną dieną.

Po to, kai jus įdarbinsime, jūs galėsite peržiūrėti savo sutartį, sekti uždarbio suvestines ir įkeltus oficialius dokumentus „Covebo“ asmeninėje paskyroje.

 • Kaip nuvykti į darbą?​

Nuvykti į darbą galima keliais būdais - dviračiu, nuosavu arba įmonės suteiktu automobiliu - priklausomai nuo to, koks atstumas tarp jūsų darbo ir gyvenamosios vietos. Prieš pradedant dirbti, jums bus suteikta visa reikalinga informaciją apie įmonės automobilio naudojimosi sąlygas bei taikomas rinkliavas. Jei turite nuosavą automobilį, mes kompensuosime išlaidas už degalus, papildomai sumokėsime už automobilio nusidėvėjimą bei padengsime kitus privalomus mokesčius.

 • Ar galima vairuoti savo automobilį  lietuviškais numeriais Nyderlanduose?​

Vairuodami savo automobilį Nyderlanduose, turėsite susimokėti automobilio svorio mokestį bei įvykdyti kitus bendrus mokėjimo reikalavimus. Savo automobiliu lietuviškais numeriais Nyderlanduose galėsite naudotis tik ribotą laiką. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Nyderlanduose galite naudotis galiojančiu lietuvišku vairuotojo pažymėjimu, tačiau gyvenant ilgesnį laikotarpį lietuvišką vairuotojo pažymėjimą gali tekti pasikeisti į olandišką. Kada teks keisti Lietuvoje išduotą vairuotojo pažymėjimą priklauso nuo to, kuriais metais jis buvo išduotas.  

Nyderlanduose yra platus greitkelių tinklas, todėl vykdami savo automobiliu atnaujinkite Nyderlandų žemėlapį savo GPS.

 • Kas atsitiks, jei ilgam susirgsite?​

Susirgus pirmosios dvi ligos dienos jums nėra apmokamos. Jos laikomos taip vadinamu laukimo periodu. Nuo trečiosios ligos dienos UVW (Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen, t.y. Darbuotojų draudimo administravimo institutas) teikia 70% ligos pašalpą.

 • Ar yra kokia nors probacija?​

Mes neturime probacijos.

 • Ar man reikia sutarties nutraukimo dokumentų iš ankstesnio darbdavio?​

Mums nereikia jokių dokumentų iš ankstesnių darbdavių, kad galėtumėte sudaryti sutartį su mumis.

NERADOTE DARBO, KURIO IEŠKOJOTE?

Sužinokite apie naujausias darbo galimybes elektroniniu paštu, užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį!

Gaukite naujausius darbo skelbimus