2 min.8 liepos 2020

Darbas sekmadienį Nyderlanduose

Nyderlanduose vis dažniau dirbama sekmadieniais. Anksčiau sekmadienis buvo iš tikrųjų poilsio diena: gatvės buvo tuščios, prekybos centrai bei mieste esančios parduotuvės taip pat buvo uždaryti. Dabar viskas yra kitaip. Didžiuosiuose miestuose jau nebėra jokio skirtumo tarp šeštadienio ir sekmadienio. Daugybė parduotuvių, prekybos centrų, sporto klubų ir restoranų yra atidaryti, viešasis transportas važiuoja įprastai. Logistikos bei gamybos sektoriuose žmonės taip pat dažnai dirba sekmadieniais. Taip yra todėl, kad darbo ir gamybos proceso neišeina nutraukti. Ne visiems darbuotojams naudinga dirbti sekmadieniais. Žemiau paaiškinsime, kodėl sekmadieniais Nyderlanduose uždirbate tik šiek tiek daugiau nei įprastą darbo dieną.

Ar aš turiu dirbti sekmadieniais?

Nyderlanduose dirbti sekmadieniais nėra privaloma, išskyrus atvejus, kuomet jūs, darbdaviui pasiūlius, pats sutikote. Be to, jūs visada turite teisę į 13 nemokamų sekmadienių per metus. Kartais kolektyvinėje darbo sutartyje* arba įmonės taisyklėse nurodoma, kad jūs turite teisę į mažiau laisvų sekmadienių. Tai galima ir leidžiama, tačiau tik tuo atveju, jei jūs su tuo sutikote.

Ar už darbą sekmadieniais man bus papildomai mokama?

Daugeliui žmonių papildomas užmokestis yra puiki motyvacija dirbti sekmadieniais. Tačiau teisiškai nėra numatyta jums mokėti papildomą atlyginimą už darbą sekmadienį. Tad darbdavys neprivalo jums mokėti jokių priedų už darbą sekmadienį. Todėl tikėtina, kad sekmadienį uždirbsite tiek pat, kiek ir kitomis darbo dienomis. Darbdavys taip pat neprivalo suteikti jums papildomų laisvų valandų už atidirbtą sekmadienį.

Tai, ar gausite papildomą užmokestį, bus nurodyta jūsų darbo sutartyje arba kolektyvinėje darbo sutartyje*. Keletas pavyzdžių:

  • Viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriuje jūs negaunate priedo už darbą sekmadieniais.
  • Prekybos centrai moka 100 procentų priedą už darbą sekmadienį. Tai reiškia, kad už šią dieną jūs gaunate dvigubą atlyginimą.
  • Mažmeninės prekybos sektoriaus kolektyvinėje darbo sutartyje nurodoma, kad turite teisę į 50 procentų priedą už sekmadienį.
  • Pagal metalo ir technologijos sektoriaus kolektyvinę darbo sutartį, už darbą sekmadienį gausite 84% priedą už valandą.
  • Statybos sektoriaus kolektyvinėje darbo sutartyje teigiama, kad už darbą sekmadienį gausite 100% priedą už darbo valandą.
  • Paukštienos perdirbimo pramonės sektoriaus kolektyvinėje sutartyje teigiama, kad jūs turite teisę į darbo valandų užmokestį, kurioms taikoma 100% priedas už kiekvieną valandą, išdirbtą sekmadienį.

Darbas Nyderlanduose

Norite dirbti Nyderlanduose? Peržiūrėkite Covebo laisvas darbo vietas. Jei norite sužinoti daugiau apie siūlomos laisvos darbo vietos darbo laiką ir mokamus priedus, arba jei turite kitų klausimų, galite skambinti arba siųsti el. laišką prie darbo vietos nurodytam įdarbintojui.

* Kas yra kolektyvinė darbo sutartis?

Kolektyvinė darbo sutartis - tai rašytinė sutartis, kurioje nurodomos darbo sąlygos, tokios, kaip: darbo užmokestis, įvairios išmokos, viršvalandžių apmokėjimas, darbo valandos, bandomasis laikotarpis, įspėjimų terminai, pensijos sąlygos. Jei kolektyvinė darbo sutartis yra taikoma žmonių grupei, tai darbo sutartis yra asmeninis jūsų ir darbdavio susitarimas, todėl taikoma tik jums.

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Prekybos centrai Nyderlanduose

2 min.7 birželio 2024

Marihuanos ir alkoholio pirkimas bei vartojimas Nyderlanduose -  ką reikia žinoti? Mitai ir faktai.

3 min.12 balandžio 2024

Olandijos dviračių kultūra

3 min.1 lapkričio 2023