3 min.1 lapkričio 2023

Olandijos dviračių kultūra

Keletas patarimų bei įdomių faktų apie olandiškąją dviračių kultūrą

Olandai ir jų dviračiai – neatsiejami. Nesvarbu, ar olandai keliauja į darbą, pas draugus, ar tiesiog apsipirkti, dviratis yra reguliari ir nepakeičiama transporto priemonė. Nenustebkite, jei jūs ar jūsų bendradarbiai kaip pagrindinį transportą naudosite dviračius, o ne automobilius. Būti "dviratininku" tai olandų gyvenimo būdas. Na, o apie olandų dviračių kultūrą bei įdomius faktus sužinosite šiame straipsnyje.

Nėra ribų, kai kalbama apie dviračius

Olandai savo dviračius naudoja absoliučiai viskam, tiek vaikų ar daiktų vežimui, tiek kelionėms. Jų manymu, dviračiu galima vežti bene viską. Taip pat, retas olandas pagalvoja apie šalmo dėvėjimą. Žinoma, sportininkai-dviratininkai paprastai dėvi šalmus, tačiau visi kiti mano, kad jį dėvėti yra beprasmiška! Nesvarbu, ar kalbame apie vyresnio amžiaus žmones, ar apie vaikus, kurie galbūt tik mokosi važiuoti dviračiu, retas kuris dėvi šalmą. Šio olandų požiūrio priežastis yra puikiai išvystyta dviračių eismo infrastruktūra.

Faktas: Olandijos pradinėse mokyklose vaikams siūlomos dviračių pamokos. Jiems būtina mokėti ir suprasti eismą bei išlaikyti dviračių egzaminą.

Dviračių takai

Iš viso Nyderlanduose yra 35 000 km dviračių takų! Visoje Olandijoje galite rasti specialią transporto infrastruktūrą, skirtą dviračiams. Žinoma, jiems taikomos saugumo priemonės – nuo pakeltų dviračių juostų iki atskirtų juostų. Dviračių takus galite atpažinti pagal jų raudoną spalvą ir žymėjimą ant tako.

Faktas: Nyderlanduose galite rasti daugiau dviračių nei žmonių!

Kasdienis transportas

Kaip jau minėta, olandai savo dviračius naudoja absoliučiai viskam. Nuo apsipirkimo, vaikų nuvežimo į mokyklą iki kraustymosi. Yra net "bakfietsen", taip pat žinomi kaip krovininiai dviračiai. Šie dviračiai yra specialiai sukurti tėvams, kad jie galėtų patogiau vežti savo vaikus į mokyklas ar darželius. Net ir tada, kai reikia įveikti ilgesnį atstumą, olandai vis tiek renkasi savo dviračius ir tam jie dažnai įsigyja elektrinius dviračius. Jie netgi išrado "De bierfiets" - tai masyvus dviratis turintis visą barą, vairą, alaus statinę ir jame telpa apie 15 žmonių!

Faktas: Kasmet iš Amsterdamo kanalų sužvejojama daugiau nei 15 000 dviračių ir per tuos pačius metus pavagiama apie 500 000 dviračių!

Keletas taisyklų važiuojant 

Ar kur nors vykstate viešuoju transportu? Daugumoje traukinių stočių galite išsinuomoti "OV fiets". OV reiškia „Openbaar Vervoer“ arba išvertus: viešasis transportas. Taigi, stotyje galite išsinuomoti "OV fiets" dviratį vos už 4,45EUR per dieną. Kai sėdate ant dviračio, atminkite, kad yra keletas taisyklių! Dviračiais neleidžiama važiuoti šaligatviais ir autostradoje. Kaip dviratininkas, taip pat turite laikytis kelių eismo taisyklių, tokių kaip sustoti degant raudonam šviesoforo signalui ir nesinaudoti mobiliuoju telefonu važiuojant dviračiu. Jei policija jus "pagaus" neblaivų ant dviračio, galite laikinai prarasti vairuotojo pažymėjimą. Taip pat nepamirškite, kad posūkius turite signalizuoti nukreipdami ranką teisinga kryptimi ir kad visi dviračiai turi turėti veikiančias šviesas (priekinę ir galinę) bei skambutį.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo geriau pažinti Olandijos dviračių kultūrą ir, kad jūsų kelionės dviračiu bus sklandžios.

 

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Prekybos centrai Nyderlanduose

2 min.7 birželio 2024

Marihuanos ir alkoholio pirkimas bei vartojimas Nyderlanduose -  ką reikia žinoti? Mitai ir faktai.

3 min.12 balandžio 2024

Kaip veikia darbo sistema Nyderlanduose?

3 min.30 gegužės 2023