2 min.23 balandžio 2020

Kaip olandai švenčia Karaliaus dieną

Nyderlandai kasmet balandžio 27 d. švenčia karaliaus gimtadienį. Būtent ši šventė ir yra vadinama Karaliaus diena. Tai nacionalinė šventė valstybės vadovo garbei. Daugelis darbuotojų tą dieną yra laisvi ir gali mėgautis Karaliaus dienos žaidimais, laisvu turgumi gatvėse ir visoje šalyje vykstančiais koncertais po atviru dangumi.

Karaliaus dienos šventimas ir koronos krizė

Dėl koronos krizės Karaliaus dienos šventės programa, deja, negalės įvykti, tačiau liūdna nebus! „Oranjebond“ (Nyderlandų organizacija, kovojanti su skurdu) sugalvojo alternatyvią programą. Šiemet tai nebus Karaliaus diena, bet „Woningsdag“ (Likimo namie diena). Šiame straipsnyje mes jums papasakosime, kas vyks šią dieną bei pateiksime patarimų, kaip galėtumėte atšvęsti Karaliaus dieną namuose!

Oficiali alternatyvi 2020 metų Karaliaus dienos programa

Tad kaip bus švenčiama Likimo namie diena? 9.45 ryto visoje šalyje skambės varpai. Nuo 10.10 iki 11.40 per televiziją bus transliuojamos specialios žinios (NOS), kur bus apžvelgiamos šešios ankstesnės Karaliaus dienos.

Po to, nuo 12.00 prasidės skaitmeninis drabužių turgus, laisva prekyba internetu. Laisvas turgus yra ta vieta, kur kiekvienas gali parduoti savo daiktus, kartais nemokamai, bet dažnai už tam tikrą mokestį. Po pietų bus pateikiami skaitmeniniai vaikų laiškai Karaliui. Šiuose laiškuose, be sveikinimų, vaikai pasidalins, kaip jie jaučiasi koronos krizės metu.

Po pietų, 16.00 val. bus sakomi sveikinimai. Kartu su Karaliumi, kuris tą dieną bus savo namuose (Huis ten Bosch), olandai pakels taures ir sveikins jį 53-iojo gimtadienio proga. 19.00–19.50 Nyderlandų televizija (NPO 1) rodys specialią laidą apie tai, kaip dvylika Nyderlandų provincijų paminėjo 2020 m. Karaliaus dieną.

Paprastai per Karaliaus dieną vyksta daug įvairių menininkų pasirodymų, tačiau jų nebus šiais metais. Štai kodėl beveik visos Nyderlandų radijo stotys nuo 07.00 iki 19.00 groja vien tik olandišką muziką. Radijo stotys tokiu būdu išreiškia palaikymą Nyderlandų muzikantams!

Patarimai: švęskite Karaliaus dieną namuose!

Ar jūs gyvenate Nyderlanduose ir net neįsivaizduojate, kaip šiais metais švęsite Karaliaus dieną? Tuomet šie patarimai gali jums praversti:

  • Pakabinkite vėliavą;
  • Papuoškite savo namus oranžinėmis dekoracijomis: balionais, kaspinais, varpeliais ir švilpukais;
  • Internetu galite nusipirkti oranžinės spalvos konfeti patrankas, kurios padės palaikyti nuotaiką ateinančias keletą dienų;
  • Mėgaukitės namuose olandiškais užkandžiais: anyžiniais guminukais, kroketais, “bitterballen”, olandiška silke ir, žinoma, sūriu;
  • Laiku užsisakykite iš kepyklos “oranjetompoezen” (pyrago, pagaminto iš sluoksniuotos tešlos ir kremo), nes jį labai greitai išperka!
  • Po pietų kepkite blynus ir apibarstykite juos oranžiniais pabarstukais;
  • Nupirkite oranžinių tulpių savo mylimiesiems;
  • Apsirenkite kaip tikras karalius;
  • Ko neturėtumėte daryti: nekvieskite į namus daugiau nei trijų žmonių (neskaitant namiškių). Jei sužinos policija, tuomet kiekvienam asmeniui gali skirti po 390 eurų baudą. Tai būtų nereikalingas pinigų švaistymas!
  • Įsijunkite radiją.

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Brangus darbuotojau

2 min.19 kovo 2020