2 min.14 gegužės 2020

Olandų kalbos mokymasis

Olandų kalba priklauso vakarų germanų kalbų grupei. Europos Sąjungoje apie 25 milijonai žmonių kalba olandiškai. Iš viso olandų kalbos žodyną sudaro daugiau nei milijonas žodžių. Ar olandų kalbą lengva išmokti? Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip jūsų galimybė mokytis, kitų kalbų mokėjimo, kalbos jausmo ir tai, ar lankote kalbos pamokas, ar ne. Todėl vieniems išmokti olandų kalbą gali būti lengviau, kitiems sunkiau.

Olandiški garsai, kietoji g ir veiksmažodžiai

Priežastis, kodėl žmonėms olandų kalba gali būti sudėtinga, yra ta, kad joje yra garsų, kurių neturi jokia kita kalba. Pavyzdžiui, daugeliui žmonių sunku ištarti kietąją „g“, nes ji tariama taip, lyg krenkštumėt. Taip pat sunku ištarti „sch“, „schr“, „gr“, „eu“, „au“ ir „ui“. Veiksmažodžius „gulėti“, „stovėti“ ir „sėdėti“ kitakalbiams taip pat painu suvokti. Pavyzdžiui, “ant stalo guli knyga”, “ant stalo stovi vaza”, tačiau “ant stalo sėdi dėmė”. Ar vis dar suprantate čia ką nors?

Olandų kalba

Malonu, kad net 80 proc. olandų mano, kad olandų kalba yra graži. Be to, 90 proc. olandų yra svarbu, kad vaikai gerai mokėtų olandų kalbą. Atvykstantiesiems gyventi ir dirbti į Olandiją, pravartu mokėti šiek tiek susikalbėti olandiškai. Tai gali padėti jums išvengti nesusipratimų, pavyzdžiui, darbo vietoje. Jums nebūtina laisvai kalbėti kita kalba, pakanka turėti pagrindines žinias.

10 populiariausių žodžių olandų kalba:

  1. Veel plezier – malonaus laiko
  2. Goedemorgen– labas rytas
  3. Lekker - skanu
  4. Dankjewel - ačiū
  5. Doei - iki
  6. Gewoon goed geregeld – tiesiog gerai sureguliuota
  7. Fijn weekend – gero savaitgalio
  8. Gezellig - jaukus
  9. Eet smakelijk - skanaus
  10. Mooi weer – gražus oras

Ar norite išmokti daugiau olandiškų žodžių bei sakinių? Atsisiųskite tuomet šį žodyną. Ar norėtumėte gyventi ir dirbti Nyderlanduose? Tuomet Covebo laisvas darbo vietas galite peržiūrėti čia.

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Prekybos centrai Nyderlanduose

2 min.7 birželio 2024

Marihuanos ir alkoholio pirkimas bei vartojimas Nyderlanduose -  ką reikia žinoti? Mitai ir faktai.

3 min.12 balandžio 2024

Olandijos dviračių kultūra

3 min.1 lapkričio 2023