Kaip susikurti gyvenimo aprašymą? (CV)
Ieškote darbo, tačiau nežinote kaip susikurti patrauklų CV?
CV (Curriculum Vitae), dar kitaip vadinamas Gyvenimo aprašymu, yra Jūsų vizitinė kortelė - viena svarbiausių darbo paieškos priemonių. Pretenduodami į darbo vietą, visų pirma Jūs siunčiate savo Gyvenimo aprašymą. Eidami į darbo pokalbį pas potencialų darbdavį, Jūs taip pat nešatės savo Gyvenimo aprašymą. Gerai, originaliai parašytas CV Jus gali išskirti iš kitų pretendentų ir taip padėti gauti norimą darbą. Pirmąjį įspūdį apie Jus bei apie Jūsų raštingumą darbdaviai dažniausiai susidaro būtent pažvelgę į Jūsų CV.
Darbdavys per dieną gauna daugybę CV. Norėdami atkreipti į save darbdavio dėmesį, parenkite išsamų, tačiau lakonišką, aiškų, suprantamą, lengvai skaitomą, be gramatinių klaidų CV. Taip pat vertėtų nuspręsti, kokio konkrečiai darbo ieškote bei kokią informaciją pateiksite savo Gyvenimo aprašyme.
Jūsų CV turėtų būti paminėti šie svarbiausi dalykai?
- Kontaktiniai duomenys.
- Trumpas prisistatymas bei paieškos tikslas (kas Jūs esate ir ko ieškote).
- Darbo patirtis.
- Išsilavinimas.
- Gebėjimai bei įgūdžiai.
Kontaktiniai duomenys
- Pilnas vardas ir pavardė.
- Gyvenamoji vieta.
- Telefono numeris su nurodytu šalies kodu.
- El. pašto adresas (el. pašto adresą geriau būtų sudaryti iš vardo, pavardės ar bet kokio jų derinio. Darbo paieška yra gana formalus procesas, todėl nevartokite neprofesionaliai skambančių slapyvardžių, žargono ar įmantrių žodžių, kad nesudarytumėte blogo įspūdžio darbdaviui).
- LinkedIn ar kitų socialinių tinklų nuoroda (neprivaloma, bet pageidautina).
- Nuotrauka (neprivaloma, priklauso nuo pasirinkimo). Naudokite profesionaliai atrodančią portretinę nuotrauką, o ne iš atostogų ar socialinių tinklų paskyros. Jei Jūsų nuotrauka darbdaviui sukels nepasitikėjimą, jis gali toliau net ir neskaityti Jūsų CV.
Trumpas prisistatymas
Atkreipkite dėmesį į CV antraštę "Apie mane". Joje turi būti trumpas profesionalus Jūsų prisistatymas - trumpas įvadas, kuriame aprašoma:
- Kokio konkrečiai darbo ieškote.
- Kokios Jūsų asmeninės savybės ir patirtis yra tinkami šiam konkrečiam darbui.
Darbo patirtis
Informaciją apie darbo patirtį pateikite atvirkštine chronologine tvarka: nuo naujausios (viršuje), baigiant seniausia (apačioje). Eilės tvarka būtų tokia:
- Jūsų pareigos.
- Įmonės, kurioje dirbote, pavadinimas.
- Darbo laikotarpis nuo...iki.
- Užduotys bei atsakomybės.
- Pasiekti darbo rezultatai.
Išsilavinimas
Informaciją apie išsilavinimą pateikite atvirkštine chronologine tvarka: nuo naujausio (viršuje), baigiant seniausiu (apačioje). Eilės tvarka būtų tokia:
- Mokymosi įstaigos pavadinimas.
- Mokymosi laikotarpis nuo...iki.
- Studijų programos pavadinimas.
- Įgyta kvalifikacija.
Taip pat galite paminėti lankytus kursus bei įgytus sertifikatus.
Gebėjimai bei įgūdžiai
Išvardinkite gebėjimus bei įgūdžius, kurie labiausiai susiję su norimu gauti darbu. Paminėkite ne daugiau, kaip 5-7 gebėjimus, pavyzdžiui:
- Gebėjimas virinti (MIG/MAG/TIG, patirtis mėnesiais ar metais).
- Gebėjimas skaityti brėžinius.
- Darbo kompiuteriu įgūdžiai (galite išvardinti programas).
- Užsienio kalbos (nurodykite mokėjimo lygį).
- Vairavimo įgūdžiai (kategorija, patirtis mėnesiais ar metais).
- Organizaciniai gebėjimai (gebėjimas dirbti komandoje arba savarankiškai).
- Geri bendravimo įgūdžiai.
Jei darbo skelbimas parašytas anglų kalba arba darbo skelbime reikalaujama gerai mokėti anglų kalbą, tuomet tikėtina, kad pagrindinė kalba darbe bus anglų. Vadinasi, CV taip pat vertėtų siųsti anglų kalba!
Susikurti Gyvenimo aprašymą arba pildyti jau susikurtą verta ir tiems, kurie turi darbą ir negalvoja jo keisti. Per ilgą laiką įgyta įvairi darbo patirtis, kompetencijos, išklausyti seminarai gali pasimiršti, todėl verta periodiškai pildyti savo Gyvenimo aprašymą.
Tikimės, jog mūsų patarimai padės Jums pasirašyti patrauklų Gyvenimo aprašymą, kurį perskaitę darbdaviai atkreips į Jus savo dėmesį ir kuris ženkliai padidins Jūsų galimybes gauti norimą darbą.