4 min.24 vasario 2021

Viešasis transportas Nyderlanduose

Daugeliui užsieniečių, atvykstančių į Nyderlandus, olandų transportas asocijuojasi su vienu dalyku: dviračiu. Nors olandai sukūrė geriausią dviračių takų infrastruktūrą pasaulyje, jie taip pat puikiai išvystė savo viešojo transporto sistemą[1].

Programėlės maršruto planavimui

Tam, kad pavyktų suplanuoti savo maršrutą, galite naudotis mobiliosiomis programėlėmis:

 • 9292[2]
  • 9292 yra kasdienio viešojo transporto kelionių informacijos šaltinis, skirtas visiems keleiviams (įskaitant keleivius su negalia).
  • Programėlė ne tik suplanuoja jūsų maršrutą viešuoju transportu, tačiau taip pat suskaičiuoja kelionės kainą.
 • NS[3]
  • Dažniausiai naudojama keliaujant tarpmiestiniu transportu.
  • Naudodamiesi programa galite suplanuoti savo kelionę.
  • Galite pamatyti savo atvykimo stoties parduotuves ir viešojo transporto dviračius. Netgi galite tiesiogiai pamatyti, ar jūsų traukinys ar autobusas jau atvyksta.
 • Google maps[4]
  • Dažniausiai naudojama programa kelionei planuoti.
  • Žemėlapio linijos rodo autobusų, metro ir geležinkelio maršrutus. Norėdami rasti daugiau informacijos ir būsimus traukinius ar autobusus, pasirinkite stotelės sustojimo piktogramą.

Naudojant vieną iš šių programėlių, jums užteks įvesti jūsų dabartinę vietą bei adresą, kur norite vykti, pavyzdžiui, iš Eindhoveno oro uosto iki jums nurodyto Covebo ofiso ar apgyvendinimo.

OV chipkaart

Svarbu žinoti, kad, važiuojant viešuoju transportu Olandijoje, yra naudojamasi „OV-chipkaart“. OV-chipkaart (OV reiškia „openbaar vervoer“ arba viešasis transportas) yra Olandijos atsiskaitymo kortelėmis sistema, veikianti visoje šalyje visoms viešojo transporto priemonėms.

Yra dviejų tipų OV-chipkaart: anoniminė ir asmeninė. Anonimines korteles galima įsigyti ir jas papildyti specialiose mašinose ir bilietų kasose, esančiose traukinių ir metro stotyse. Asmenines korteles reikia pirkti internetu, o kortelei turėsite pateikti savo nuotrauką. Šias korteles galima papildyti internetu arba kaip anonimines. Dar galite užsisakyti automatinius papildymus, kai jūsų kortelės likutis nukrenta žemiau tam tikros sumos.

Kelionės kainą lemia jūsų kelionės atstumas. Kai įlipate į viešąjį transportą, privalote atsižymėti, o iš jūsų kortelės nuskaičiuojama „įlaipinimo bilieto kaina“. Ši kaina skiriasi priklausomai nuo transporto rūšies. Kai atsižymėsite išlipant, jums bus grąžinta ši įlaipinimo kaina, atėmus mokestį už nuvažiuotus kilometrus.

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite OV-chipkaart svetainėje[5]:

Bilietai

Jei negalite ar nenorite įsigyti OV-chipkaart, galite keliauti pirkdami bilietus. Pavyzdžiui:

 • Traukinio bilietus galite iš anksto užsisakyti internetu. Taip pat juos galite įsigyti traukinių stotyje (kasoje arba specialiuose automatuose).
 • Autobuso ar tramvajaus bilietus galite įsigyti pas vairuotoją arba specialiuose automatuose, esančiuose autobuse ar tramvajuje.

Svarbu paminėti, jog visais atvejais, išskyrus perkant traukinio bilietą kasoje, būtina atsiskaityti kortele. 

Taip pat galite įsigyti dienos bilietus. Įsigijus šį bilietą, galite važiuoti traukiniais su šiuo vienu bilietu visą dieną. Dažniausiai tai yra pigiausias variantas keliauti traukiniais, tačiau šie bilietai dažniausiai turi keletą sąlygų, pavyzdžiui: neleidžiama keliauti šiuo bilietu piko metu[6].

Kelionės autobusu

Kaip ir daugelyje kitų šalių, Nyderlanduose kelionės autobusais yra labiausiai paplitusi viešojo transporto forma. Nesvarbu, ar gyvenate kaimo vietovėje atokiau nuo geležinkelių tinklo, ar keliaujate po miestus, tikėtina, kad geriausias pasirinkimas bus autobusas.

Olandijos autobusų tinklų operatoriai įvairiose provincijose yra skirtingi, tačiau savo OV kortelę galėsite naudoti visuose tinkluose. Pastaraisiais metais buvo įrengta daugiau tiesioginių tarpmiestinių autobusų linijų, jungiančių populiarias vietoves.

Kelionės metro

Nyderlandai įsteigė ne vieną, o dvi (iš dalies požemines) metro sistemas, veikiančias visoje šalyje. Plati Olandijos metro sistema yra Roterdame / Hagoje, aptarnaujanti 70 stočių. Amsterdamo tinklas yra siauresnis, jame yra 39 stotys.

Kelionės traukiniu

Keliaudami didesniais atstumais, pavyzdžiui, tarp miestų, olandai daugiausiai naudojasi traukiniais.  Didžioji dalis šalies yra lengvai pasiekiama geležinkelių tinklu, nors susisiekimas šalies šiaurėje paprastai yra labiau ribotas.

Olandijos traukinius valdo NS (Nederlandse Spoorwegen). Yra dviejų tipų NS traukiniai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, - „Sprinter“ ir „Intercity“. „Sprinter“ stoja visose vietinėse stotyse, todėl  kelionė užtrunka ilgiau. „Intercity“ sustoja tik pagrindinėse stotyse, todėl kelionė greitesnė ir patogesnė.

Kelionės tramvajumi

Visi keturi didžiausi Nyderlandų miestai turi savo tramvajų tinklą: Amsterdamas, Roterdamas, Haga ir Utrechtas. Iš jų Amsterdamas turi plačiausią tinklą - 500 tramvajaus stotelių išilgai 15 linijų.

Kalbant apie viešąjį transportą Nyderlanduose, tramvajai paprastai yra greičiausias būdas judėti perpildytuose miesto centruose. Tačiau jie taip pat yra ir puiki priemonė pamatyti miestą.

Kelionės keltais

Keltais daugiausiai olandai naudojasi keldamiesi per upes. Pavyzdžiui, Amsterdame, šalia Centrinės traukinių stoties, nemokami keltai dviratininkus ir pėsčiuosius gabena per IJ upę. Taip pat yra keltų, jungiančių žemyninę Nyderlandų dalį su šiaurinėmis salomis, pavyzdžiui, Texel.

 


Šis tinklaraštis parengtas remiantis žemiau išvardinta informacija:

[1] https://www.expatica.com/nl/living/transportation/guide-to-public-transport-in-the-netherlands-100594/

[2] https://9292.nl/en

[3] https://www.ns.nl/reisinformatie/ns-app

[4] https://support.google.com/maps/answer/3092439?co=GENIE.Platform%3DDesktop&hl=en-GB#zippy=%2Cpublic-transport

[5] https://www.ov-chipkaart.nl/home.htm#/

[6] https://treindeal.nl/ns-korting-actie/albert-heijn-daluren-dagkaart/

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Kaip susikurti gyvenimo aprašymą? (CV)

3 min.27 kovo 2023

Informacija apie algalapius ir jų išmokėjimą

2 min.15 kovo 2023

Banko sąskaitos atidarymas Nyderlanduose

3 min.3 rugsėjo 2021