2 min.12 balandžio 2021

Žvejyba Nyderlanduose

 Nyderlandų geografinės padėties bei palankaus klimato dėka natūraliuose vandens telkiniuose gausu įvairių rūšių žuvų. Tad žvejyba šioje šalyje yra pakankamai populiari. Nyderlandai yra viena vandeningiausių valstybių pasaulyje, nes didžioji šalies dalis yra žemiau jūros lygio.

Žvejybos licencijos gavimas Nyderlanduose

Norėdami žvejoti Nyderlanduose, turite įsigyti licenciją bei leidimą, leidžiantį žvejoti atitinkamoje vietovėje. Šią bendrą licenciją / leidimą galima nusipirkti daugumoje žuvų įrankių parduotuvių bei internetu[1].

Ši žvejybos licencija vadinama VISpas ir yra įvairių rūšių. Kainos svyruoja apie 40 eurų metams.

„Vispas“ yra jūsų narystės Olandijos žvejų klube įrodymas

Naudodamas VISpas, narystės turėtojas taip pat gauna knygelę, kurioje išvardyti žvejybos vandenys, kuriuose leidžiama žvejoti.

Standartinis VISpas leidžia žvejoti dviem meškerėmis ir visu leistinu masalu. Vaikams iki 15 metų leidžiama žvejoti be meškeriojimo licencijos, jei juos lydi leidimo turėtojas.

Tam tikras žuvų rūšis saugo Nyderlandų nykstančių rūšių įstatymai. Kadangi neįmanoma kontroliuoti, kokią žuvį pagausite, ir jei taip nutiktų, kad pagaunate vieną iš draudžiamų rūšių, tikimasi, kad ją paleisite atgal į vandenį. Jei nežinote žuvies rūšies, geriau ją nedelsiant paleisti atgal į vandenį, nei pažeisti įstatymą.

Yra daugybė internetinių šaltinių anglų kalba, tokių kaip „Fishinginholland.nl“, „Angloinfo.com“, „Anglersworld.tv“, „Adayfishing.com“ ir kt., kuriuose nurodytas draudžiamų žvejoti žuvų sąrašas.

Leidžiami ir ribojami jaukai Nyderlanduose[2]

Olandai turi tam tikras taisykles dėl jauko, naudojamo žvejojant. Leidžiami jaukai yra:

  • Bulvės, duona, tešla, sūris, sėklos ir kukurūzai
  • Kirmėlės ir krevetės
  • Vabzdžiai ir lervos
  • Imitacijos (maksimalus dydžio apribojimas - 25 mm)

Jei ketinate žvejoti bet kokiu kitu masalu Olandijos vandenyse arba su keliomis meškerėmis, jums reikia atskiro žvejybos leidimo.

Nuo balandžio 1 d. Iki paskutinio gegužės šeštadienio yra taikomi papildomi jauko naudojimo apribojimai. Žemiau pateikiame sąrašą, kas šiuo laikotarpiu yra draudžiama:

  • Tikrosios kirmėlės
  • Kirminų imitacija
  • Gyvos arba negyvos masalo žuvys
  • Žuvies gabalas (-ai) (neatsižvelgiant į jo dydį)

 Naktinė žvejyba Nyderlanduose

Olandai mėgaujasi naktine žvejyba tris mėnesius per metus - nuo birželio 1 dienos iki rugpjūčio 31 dienos. Per likusius metus meškerioti negalima nuo dviejų valandų po saulėlydžio iki valandos prieš saulėtekį.

Naktinės žūklės taisyklės taikomos ne visiems vandens telkiniams, todėl daugiau informacijos galite rasti savo žvejybos leidime. Pavyzdžiui, IJsselmeer ežere ir atviruose uostuose naktinė žvejyba apskritai yra draudžiama.

 


Šis tinklaraštis parengtas remiantis žemiau išvardinta informacija:

[1] https://www.vispas.nl/#!/

[2] https://thebettervacation.com/fishing-holidays-in-netherlands-angling/

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Kaip susikurti gyvenimo aprašymą? (CV)

3 min.27 kovo 2023

Informacija apie algalapius ir jų išmokėjimą

2 min.15 kovo 2023

Banko sąskaitos atidarymas Nyderlanduose

3 min.3 rugsėjo 2021