3 min.3 rugsėjo 2021

Banko sąskaitos atidarymas Nyderlanduose

Pageidaujate atsidaryti banko sąskaitą Nyderlanduose? Tuomet pirmiausiai išsiaiškinkite, kuris bankas labiausiai atitinka jūsų poreikius. Taip pat turėtumėte atsižvelgti į tai, kad dauguma bankų ima mėnesinį arba metinį sąskaitos administravimo mokestį[1].

Didžiausi bankai Nyderlanduose

 • ABN AMRO
 • Rabobank
 • ING
 • SNS
 • ASN
 • Triodos
 • N26 (Skaitmeninis / mobilusis bankas)
 • BUNQ (Skaitmeninis / mobilusis bankas)

Kaip atidaryti banko sąskaitą?

Norėdami atidaryti banko sąskaitą Nyderlanduose, turėsite užsiregistruoti vizitui internetu arba tiesiog nueiti į artimiausią skyrių. Pasirinkę jums tinkamą banką, tikslias taisykles dėl sąskaitos atidarymo galite rasti jų tinklalapyje.

Taip pat yra galimybė atsidaryti banko sąskaitą išmaniųjų programėlių pagalba. ABN ir ING (turint pasą, ID netinka), N26 bei BUNQ tinka tiek pasas, tiek ID.

Kokių dokumentų reikės?

Norėdami atidaryti banko sąskaitą Nyderlanduose, jums reikės:

 • Jūsų socialinio numerio (BSN). Plačiau apie tai skaitykite ČIA.
 • Galiojančio asmens tapatybės dokumento (atsižvelgiant į banko reikalavimus: pasas arba asmens tapatybės kortelė - vairuotojo pažymėjimas netinka).
 • Olandiško telefono numerio.
 • Kai kurie bankai prašo pateikti registracijos įrodymą (pvz: nuomos sutartį).
 • Kai kurie bankai prašo pateikti darbdavio patvirtinimą (pavyzdžiui, ING bankui vietoj registracijos įrodymo galima pateikti darbdavio patvirtinimą), kurį galite užsisakyti pas savo kontaktinį asmenį Covebo.

Kai visa informacija bus apdorota, turėsite palaukti, kol bus patvirtinta jūsų paskyra ir išsiųsta nauja debetinė kortelė.

Internetinė bankininkystė

Vis dažniau ir olandai, ir emigrantai Nyderlanduose savo finansinius reikalus organizuoja internetu per internetinę bankininkystę. Internetinė bankininkystė Nyderlanduose yra patogi, saugi ir leidžia atlikti beveik visas operacijas.

Turėkite omenyje, kad kai kurie Nyderlandų bankai siūlo interneto paslaugas tik olandų kalba. Tačiau atidarę sąskaitą visada galite gauti naudojimosi instrukcijas iš banko atstovo.

E.dentifier kortelių skaitytuvai

Norėdami prisijungti prie savo internetinės bankininkystės, turėsite gauti el. Identifikatorių. „E.dentifier“ yra kortelių skaitytuvas, kuris padės saugiai prisijungti ir atlikti visas norimas operacijas. Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienas Olandijos bankas turi savo kortelių skaitytuvą. Jei atidarę banko sąskaitą prašote prieigos prie internetinės bankininkystės, tikrinant sąskaitą greičiausiai bus paprašyta jūsų el. Identifikatoriaus.

Kai kuriais atvejais jūsų bankas gali naudoti jūsų mobiliojo telefono numerį, į kurį gaunate sms su kodu, kad būtų užtikrintas visiškas saugumas.

Be to, jei turite išmanųjį telefoną, taip pat galite atlikti daugybę skirtingų operacijų naudodamiesi internetinės bankininkystės programa savo telefone.

Kas yra „iDeal“?

„iDeal“ yra būdas atsiskaityti internetu naudojant debeto kortelę, o ne kreditinę kortelę. Mokėdami už prekes naudojate savo el. Identifikatorių ir PIN kodą.

Kreditinės kortelės Nyderlanduose

Kreditinės kortelės Nyderlanduose nėra plačiai naudojamos, daugiausia dėl internetinės debeto kortelių mokėjimo sistemos „iDeal“ populiarumo.

Daugelis didžiųjų Olandijos bankų galės jums pasiūlyti kreditinę kortelę tol, kol per mėnesį uždirbsite minimalią grynųjų pajamų sumą, kurią galima patvirtinti darbo sutartimi. Kiekvienam bankui reikalingos grynosios sumos skiriasi. Kortelės su skirtingomis ribomis gali būti siūlomos priklausomai nuo jūsų grynųjų mėnesinių pajamų.

Kas yra SEPA?

SEPA reiškia bendrą mokėjimų eurais erdvę ir yra Europos Sąjungos sudarytas susitarimas, įsigaliojęs 2014 m. vasario 1 d. Tai reiškia, kad Europoje nebebus jokio skirtumo tarp vietinių ir tarpvalstybinių mokėjimų eurais.

Kas yra mano IBAN?

IBAN reiškia tarptautinį banko sąskaitos numerį. Tai unikalus numeris, leidžiantis nustatyti jūsų banko sąskaitos numerį visoms finansų įstaigoms visame pasaulyje. Jis prasideda raidėmis NL ir yra nurodytas ant jūsų debetinės kortelės.

 


Šis tinklaraštis parengtas remiantis žemiau išvardinta informacija:

[1] https://www.iamexpat.nl/expat-info/official-issues/banking-in-the-netherlands

Taip pat įdomu!

Skaitykite daugiau šios kategorijos tinklaraščių

Kaip susikurti gyvenimo aprašymą? (CV)

3 min.27 kovo 2023

Informacija apie algalapius ir jų išmokėjimą

2 min.15 kovo 2023

BSN numeris. Į ką atkreipti dėmesį?

2 min.23 balandžio 2021